TISKOVÁ ZPRÁVA IIO z 14.8.2013: Chceme vědět, za co padlo na projekt s-karet přes osmdesát milionů korun

TISKOVÁ ZPRÁVA

Chceme vědět, za co padlo na projekt s-karet přes osmdesát milionů korun

Praha, 14.8.2013: Podle včera zveřejněných informací Ministerstva práce a sociálních věcí ČR stál doposud projekt takzvaných “s-karet” přes 80 milionů korun. Celková částka po zrušení se odhaduje na 90 milionů korun. Zajímalo by nás, za co byly tyto finanční prostředky konkrétně utraceny, když od počátku tehdejší ministr Drábek sliboval, že tento projekt nebude stát Českou republiku ani korunu a naopak uspoří finanční prostředky na správu dávek.

Připomínáme, že to byla právě naše iniciativa, která od počátku kritizovala zjevnou neústavnost a také nedořešení některých právních, procesních a technických otázek celého projektu. Zpracovali jsme celkem 25 otázek na MPSV, které pak mimochodem sloužili i jako jeden z podkladů pro rozhodování o rušení celého projektu.

Je tedy otázkou, za co bylo utraceno zbytečně více než 80 milionů korun daňových poplatníků? Zrušení projektu tak, jak byl tehdejším vedením MPSV vytvořen je jistě vítaným krokem, ovšem v celé kauze by to neměl být krok poslední.
Iniciativa informatiky pro občany

Praha, 14. srpna 2013


Toto je text tiskového výstupu Iniciativy informatiky pro občany. Další tiskové výstupy naleznete na našich webových stránkách na adrese www.iio.cz v sekci Tiskové výstupy